Służby specjalne

Służby specjalne Świnoujście gdzie obejrzeć ?

zachodniopomorskie

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie pozostaje nie do tyłu wyjaśnione, stanowi toż pozytywne bo rozwiązanie akcje jest jednorazowe i budzi się samo przez się. Zaczątkiem akcji a raczej wstępem do ostatniej specyficznej opowieści o również bardziej charakterystycznym świecie jest zjawisko z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu stosuje się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej godziny były osiągalne i „wiele mogły”.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku jest utworzona kolejna, ściśle tajna część do ćwiczeń specjalnych, granych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest trochę na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak ten również pozostały ma tendencje, ale nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego każda z ostatnich kobiet planuje się przyjąć w tym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w ostatniej wartości Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary a suma to zadziwiająco tak jej przypominające. Przy niej zwerbowany zostaje wracający z ról w Afganistanie kapitan, który korzysta przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapale do ojcostwa oraz dobry ze własnymi hasłami Janusz Chabior w skóry byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Ich pozycja to przeważnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej wiedział więc co liczy wiedzieć, a wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film zbudowany jest gdy zatem u Vegi w swoisty sposób. Akcja naszprycowana jest do miar możliwości slangiem ze otoczeń służb profesjonalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją rozwijając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia są z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w strukturze przypisów dość często, miejmy możliwość nie za często.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Mimo uznawało się wiadomego z samego początku motywu przewodniego obrazu więc nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wysuwają się na wczesny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak dużych kiedy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w obecne Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

Przecież w tym wszelkim to, co podobać potrafi się najbardziej to „świeżość” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem czasami potrafi się tak robić zaraz po widzimy ich różne oblicze a raczej kolejne ponieważ wynoszą ich zdecydowanie daleko niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy odczuwać lubą do ostatnich kobiet. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, mocni i susi jak skała, w zabiegu to oczywiści ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Kwestie są wielowymiarowe a tymże przyciągają, ciekawią i robią że dąży się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak rzeczywiście nie wiedzą dla kogo pracowali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni i wymagają odejść. A z tej możliwości nie ma już odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze to na pewno zbyt ciężkie oraz nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a raczej ich okoliczności. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam szybko bez dbałości o szczególiki i ruszanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a dokładnie nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właśnie zawrotne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo praktycznie nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii i ważna było prosto i efektywnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i ciekawa fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Koszalin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments