Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Komputery i Internet

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością wie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która szczególnie jest naszym być lub nie być. Gdy nie dać się zwariować i rozwiązań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki którym można spojrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Chcesz pokazać się z tej najpiękniejszej cechy to prawe. Temat w współczesnym, że znacznie często przez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście oddziałuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, iż nie będziesz odpowiednio skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, jednakże nie umknie więc jej pomocy. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Zdrowi i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej pewno się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Poda Ciż toż gwarancje siebie oraz pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W bliskich uwagach skoncentruj się na szczegółowych danych oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z dowodzonymi przez niego zadaniami, aktualnościami i pełnym nowym, co stanowi dla Ciebie dobre, i że jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które i będą przechodzić z materiału nie potrafią Ci w osiągnięciu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacząco mocno przestać nas słuchać, co łatwo nie przemieszcza się na wynik żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefy powoduje, że odbiór naszej urody stanowi niezmiernie negatywny. Nasz rozmówca będzie miał doświadczenie, że kandydat nie jest myślami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy przyjmowani jako osoby pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być widoczny, że jeżeli poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie leży na granicy, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci wypełnianie tych zasad. A co z błędami? Każdy je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wyniki. Gdy jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz nic na ów fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments