Higiena osób starszych

Opieka seniora Szczecin zadzwoń 70 827 70 02

zachodniopomorskie

Wraz z wiekiem rutynowe zadania zatrzymują się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena inna może cieszyć szczególnie wiele problemów. Wtedy będą potrzebować pomocy. Jeżeli nasz senior też tworzy z nią problem, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W ten styl unikniemy potencjalnych kłopotów zdrowotnych, wynikających ze złej higieny osobistej. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania często zasiada na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Wolin zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną cechą higieny każdej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna prawdopodobnie istnieć bardzo pomocna. Przed kąpielą należy zrobić wszystkie potrzebne sprawie w samym miejscu. Umożliwi to zaoszczędzić godzina i przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie winna być za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora wysokim i przyjaznym kocem. Dzięki temuż nie będzie posiadał dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową ostrożność, jeśli nasz senior będzie pochodził z łazienki.

Więc chyba sprzedawać się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba iż jest wtedy konieczne.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Postaci z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi winnym być pobudzane do prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun potrafią im wesprzeć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest szczególnie polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wybrać, dobrze sprawdzić i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli nosi protezę, stomatolog musi regularnie sprawdzać dopasowanie. Choroby dziąseł mogą doprowadzać do indywidualnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze używajmy je naprawdę.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych pań stanowi kłopoty z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego bardzo pomocne potrafią być pieluchy dla dorosłych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Pewno będzie wtedy trudna rozmowa zarówno dla rodziny, jak także dla starszego. A jest za ważna, aby jej usunąć. Oddajmy im znać, że tworzymy to z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i czuł się jak prawidłowo. Zapobiegamy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry lub dróg moczowych. Niestety bądźmy szorstcy również nie kojarzmy się na tym, czego nie potrafi nie zrobić. Skoncentrujmy się na tym, czego marzy a co możemy dla niego zrealizować.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą bliską osobę, czy potrzebuje usłudze w kąpieli czy prysznicu. Możemy te zapytać, czy woli, aby wspomógł mu pewien członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy chcą płeć osoby, jaka im pomaga. Te pytania ułatwią mu doświadczyć, iż posiada silniejszą opiekę nad higieną osobistą.
Zabezpieczenie przede każdym

Zawsze dobrze sprawdzajmy, czy łazienka jest absolutnie bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy mieć wodoodporny łańcuch, aby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został zbudowany przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments