lombard warszawa

Lombard Mielno

zachodniopomorskie

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki pieniężne osobom w potrzebie, jakie będą zależały takowe środki otrzymać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Barlinek

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest firmą wykorzystującą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Ciekawostką jest źródło nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na jakiej zasadzie lombard udziela pożyczki a komu?

Pożyczkę w komisie może dostać każdy, nawet osoba, jaka nie ma zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, i nawet jest potrzebę komorniczą i słabą przeszłość kredytową BIK. Pożyczka podawana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (pewno wtedy stanowić samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest faktem składającym się na przepisach zamkniętych w Przepisie cywilnym, określającym zawieranie zgód na samodzielnej zasadzie. Umowa obecna jest cała do umów pożyczkowych z ostatnią przecież różnicą, że zwrot takiej pożyczki jest ubezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa złożona jest z dwóch strony:

– ważna połowa umowy z lombardem zawiera warunki udzielanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem oraz okres spłaty pożyczki,
– inna część lombardowej umowy określa sposób, w który dana pożyczka zostaje zabezpieczona (zatem w tej typowi wyraża się opis „rzeczy ruchomej”, która stanowi pod tam w lombardzie upoważniając tym jedynym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do potencjalnej sprzedaży problemu w pozycji gdy wierzytelność nie zostanie wręczona we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W wypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w pierwszej kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić nowej części umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną myślą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając zgodę z właścicielem lombardu, cierpi na tego prawa do sprzedaży tej prace.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki jakim będzie w okresie przekazywać środki pieniężne osobom w potrzebie, jakie będą zależały takowe środki otrzymać w zamian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw. Inną ważną kwestią jest ubezpieczenie kanału zbytu przedmiotów powstających z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest zakazane ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie celu w zamian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej czerpią z opcji zawarcia, z klientem, umowy opartej na sprzedaży rzeczy. Polega to na ostatnim, że osoba chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zamian za pracę ruchomą, przenosi własność do ostatniej dziedzinie bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odstąpieniu z umowy oraz po cenie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Od dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w twarze kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uważane za akcje będące instytucjami pożyczkowymi. Składa się z ostatnim konieczność prowadzenia pracy w budowie prawnej odpowiadającej przepisom – czyli dana firma powinna być firmą akcyjną albo więcej firmą z małą odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie niższy niż 200 000 złotych.

Kluczowe jest toż, iż umowa kupna/ sprzedaży z prawem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej warunki jej nie dotyczą.

Jakie trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie organizują w wymyślny i podobny sposób wszystkich sprawy związanych z prowadzeniem lombardu. Przy prowadzeniu takiej instytucji łączy się jedynie ogólne przepisy zamknięte w Przepisie cywilnym, które krępują się z firmami pożyczkowymi. W związku z ostatnim, zakładając lombard nie ma potrzeby pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy nawet wpisów do jakichkolwiek rejestrów. Potrzebne będzie wyłącznie zarejestrowanie działalności finansowej lub jak dużo wspomniano założenie spółki z małą odpowiedzialnością/ akcyjnej, w wypadku jeżeli będą podpisywane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy biznes wymaga odpowiedniej lokalizacji, zaś w szczególności lombard. Warto pochylić się ponad tą rolą i bardzo dołączyć do historie. Bogate i mocne dzielnice nie będą tutaj dobrym wyborem, bardziej udane mogą wykazać się dzielnice kumulujące duże grona wszystkich korzystających złe lub przeciętne dochody. Wybór domu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca nosi w tej rzeczy wolną rękę. Należy pamiętać tylko o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca prowadzenia energii ze względu na zwiększone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników także nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana była gruntowną wiedzę połączoną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem oraz posiadała smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność wspominaj o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Pozostałe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta zawiera działalność połączoną z usługami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności gospodarczej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa taż nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w obszarze 77 w znaczących podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• prace związanej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacji od klasycznej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji działamy w CEIDG (działalności finansowe oraz spółki cywilne) bądź w KRS (tu oddajemy się w wypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych bądź same komandytowych.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments