Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na nieprawidłowe konto

Komputery i Internet

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto – Wkrótce zajdą w bycie zmienione przepisy ustawy o usługach finansowych, które umożliwią odzyskać pieniądze przelane omyłkowo na złe konto. Rzecznik Finansowy radzi kiedy zatem wykonać.
Nowelizację ustawy o usługach finansowych prezydent podpisał 27 kwietnia. Nowe ustawy zaczną funkcjonować w procesu 3 miesięcy po publikacji ustawy w Serwisie Ustaw.

Jak odzyskać pieniądze omyłkowo przelane na złe konto

 

– Z apeli do nas wpływających wynikało, że omyłkowy przelew na złe konto, był źródłem dużych problemów. W skrajnych wypadkach klienci tracili w niniejszy technika pieniądze, gdyż nie było mechanizmu zmuszającego użytkownika do zwrotu środków. Dzięki tej wymianie w grupy przypadków dostaniemy je nawet w rozwoju paru dni – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

3 DNI NA POINFORMOWANIE BANKU
W działalności pomyłka we określeniu numeru konta może przydarzyć się każdemu. Do Rzecznika skarżyły się osoby, które wpisały cały numer konta osobistego odbiorcy (o co szczególnie łatwo przy masowych przelewach wykonywanych przez przedsiębiorców), pomyliły się przy wpisywaniu numeru konta albo nawet wykonały przelew na konto podane np. w tematach informacyjnych. Do ostatniej pory, nie było przezroczystej i jednolitej procedury odzyskiwania takich zabiegów. Dodatkowo tajemnica bankowa nie pozwalała ujawniać danych użytkownicy, co uniemożliwiało złożenie pozwu w stosunku.

Po zmianach klient, który zorientuje się, że omyłkowo wykonał przelew na niskie konto będzie wyrażałeś swój bank lub SKOK o tym fakcie. Obecny będzie uznawał 3 dni na poinformowanie konsumenta o braku i konwencjach braku zwrotu sposobów w procesu 30 dni.

– Zwrot zabiegów będzie dokonywany na dodatkowy rachunek techniczny, co daje pełną anonimowość odbiorcy omyłkowego przelewu. Po otrzymaniu środków, partner w procesu 1 dnia codziennego będzie przekazywałeś je na konto klienta. Kiedy w zgodę zaangażowanych było dwóch dostawców termin wydłuży się do paru dni codziennych – wyjaśnia Bartosz Wyżykowski, radca prawny w biurze Rzecznika Finansowego.

Jeśli odbiorca omyłkowego przelewu nie zwróci pieniędzy dobrowolnie w procesu 30 dni, bank lub KROK będzie zobowiązany do dania płatnikowi danych użytkownikowi.

– Umożliwi to dobre dochodzenie roszczenia na możliwości sądowej. Podstawę prawną być będą przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu. Sąd oceni zaś, czy roszczenie płatnika jest korzystne – mówi Bartosz Wyżykowski.

W działalności znaczy to, że klient omyłkowego przelewu, który nie zwróci omyłkowo otrzymanych kwot będzie przymuszony do ostatniego wyrokiem sądu i poniesie i wydatki połączone z procesem.

Impulsem do przygotowania proponowanych kolei były tematy zgłaszane przez użytkowników do Rzecznika Finansowego. Stały one przez Rzecznika zasygnalizowane w ramach prac Zespołu Analiz Systemowych. Zespół został stworzony przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP w sensu formułowania propozycji zmian obowiązujących regulacji prawnych w oparciu o sprawy obywateli, jakie były celem rozpoznania przez Biuro Interwencyjnej Porad Prawnej Kancelarii Prezydenta RP lub zaproszonych do pomocy w ramach Zespołu: Rzecznika Finansowego, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Cywilnych oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments