podatek

Doradztwo podatkowe Pyrzyce

zachodniopomorskie

Oto drugi z linii artykułów dotyczących nowości w własnym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni być ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Szczecin

Kolei w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to pewne z najczęściej stosowanych walut internetowych. Cieszą się one sporym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że większość zmian jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie teraz składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w początkowym roku spośród tego uproszczenia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej praktyce będą niewielki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które odnalazłyśmy się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Dużo szybko będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od ostatniego roku są przenieść swój majątek do zupełnie nowego państwa, będą potrzebowały opłacić podatek o nazwie exit tax. Dla części osób będzie on osiągał 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wypełnić kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w niniejszym sukcesu może ujawnić się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą zarówno ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla osób wykonywających kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie ostatnie mało ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Bierze toż zysk na wiele świadczeń, które w roku obecnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Szczecin

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments