Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Chociwel

zachodniopomorskie

Zaćma to sama z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może skutkować do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które umożliwiają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technice.

Dobry okulista Suchań

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, i w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który trzyma nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Suchań

To akurat przez nie przeprowadzana jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie organizowana istnieje również inna soczewka, która zamierza dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w rozwoju 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Suchań

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z artykułu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz kształty, co pozwala mu na nowo dobrze obowiązywać w częstym życiu. Usunięcie zaćmy może zrobić, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, a czasem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze jednak jest więc możliwe, bowiem nie każda pomyłka że stać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno stanowić także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Suchań

Co również warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z istotnych ról powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje więc dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a wszystek z obecnych wariantów posiada znajome dane cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia a różne choroby oczu i zalety wzroku, które on posiada. Na tej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi uzyskać najświetniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Suchań

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments